favicon
  • 0216 550 10 72
  • info@castajansyapim.com

Oyunculuk Ajansına Başvuru

Oyunculuk ajansları pek çok yönden sektöre katkı sağlar. Yapım şirketlerinin projelerine oyuncu temin ederek oyunculara iş imkanı sağlar. Oyuncular ajanslar vasıtası ile televizyon projelerinin oyuncu ihtiyacına yardımcı olurlar. Aldıkları eğitim ve deneyimlerine uygun rollere yönlendirilirler. Oyunculuk ajansına başvuru yapan birçok kişi beklentilerinin karşılanmasını bekler. Ancak beklentilerini çaba göstermeden elde edemezler. Ajanslar sadece aracı ve yol gösterici bir rol üstlenirler. Sektörde yer edinmek ve iyi bir oyuncu olmak kişinin kendi başarısına ve gösterdiği emeğe bağlıdır.


OYUNCU OLMANIN PÜF NOKTALARI


Oyuncu olabilmek için öncelikle içgüdüsel bir yetenek gereklidir. Bu yetenekleri doğru kullanmak ve keşfetmek için eğitim alınması gerekir. Eğitim ile şekillenen yetenekler zaman içerisinde tecrübe kazanır ve başarıya doğru ilerler. Beden dilini kullanabilme, sesi kullanabilme, rol çözümleyebilme, kamera önü rahatlığını kazanabilme ve nefes teknikleri gibi daha nice temel bilginin bir oyuncuda bulunması gerekiyor. Bu öğrenilen teknik bilgileri uygulamaya dökmek için ise oyunculuk ajansına başvuru yaparak çeşitli projelerde deneyim kazanılabiliyor. Teknik bilgiye ve deneyime dayalı tecrübeye ulaşmak için alanında uzman ajansların desteği çok önemlidir. Oyuncu olmak isteyen kişiler ajans oyunculuk başvurusu formunu doldurabilirler. Bu şekilde ajansa kayıt olarak oyunculuk için gerekli tüm bilgilerine ulaşabilirler. Kişi öncelikle oyunculuk yapacağına karar vererek bir yola çıkar. Bazı kişiler çevreleri tarafından teşvik edilirken bazı kişiler ise içgüdüsel farkındalık yaşarlar. Her iki şekilde de bir karar alarak bir yerden başlamak isterler. Bu süreçte doğru yolu bulmak için araştırmalar yaparlar.


Bu doğru olarak görülen yol kimi zaman yanlış kararlarla olumsuz sonuçlanabilir. Oyunculuk ajansına başvuru yapmak herkesin aklından geçen bir yoldur. Ancak kimi zaman yanlış bir seçimle karar verilen ajanslar oyuncu adayını meslekten soğutabilir. Atılan adımların doğruluğu bu süreçte çok önemlidir. İyi bir oyuncu olabilmek için neler yapılması gerekir? Nereden başlanabilir? Geliştirilmesi gereken yönler nelerdir? Oyuncu seçmelerinde nasıl davranmak gerekir? Eğitimin önemi gibi oyunculuğa dair öğrenebilmesi ve yapılması gerekenleri cast ajansının adayına doğru verebilmesi gerekiyor. Bunun için oyunculuğa karar veren bir kişi yapacağı başlangıca iyi karar vermelidir.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%