favicon
  • 0216 550 10 72
  • info@castajansyapim.com

Oyunculuk Ajans Başvuru

Oyunculuk ajans başvuru nedir?

Günümüzde oyuncu, manken veya model olmak isteyen insanların hızla artmış olması nedeniyle sektörde pek çok oyunculuk ajansı kurulmuştur. Bu ajansların hepsi geniş, uzmanlaşmış kadrosuyla kendi branşlarında (oyuncu ajansı, reklam ajansı dizi ajansı, mankenlik ajansı vb.) olarak kaliteyi hedeflediklerini belirtmektedir. Peki, hepsi kendini böyle nitelendirirken oyuncu olmak isteyen kişiler nasıl bir yol izlemelidir? Oyunculuk ajans başvuru işlemlerinde insanlar kendilerinin yeteneğine inansalar da yanlış eğitimler alıp, eksik yönlendirildiklerinde hayallerine ulaşmaları gecikir.

Bu nedenle oyuncular için doğru cast ajansı ile çalışmak elzemdir. Doğru eğitimi alan oyuncular için profesyonel anlamda kendilerine en iyi şansı yakalamış olurlar. Oyuncu adaylarına tavsiyede bulanabilecek en önemli şey kendilerine uygun cast veya oyunculuk ajanslarına başvuru yapmaları olacaktır. Size uygun olan ajans sizi anlayabilen, beklentilerinizi karşılayabilecek kalitede olmalıdır. Ancak böyle bir durumda yapılan Oyunculuk ajans başvuru işlemleri sizi kariyerinizde doğru olarak yönlendirebilir ve böylece reklam, dizi, sinema sektöründe ünlü ve kalıcı bir oyuncu olarak boy gösterebilirsiniz.

Eğer siz de ünlü ve kalıcı bir oyuncu olmak istiyorsanız, kendinize ve yeteneğinize güveniyorsanız size uygun cast veya oyuncu ajansı ile irtibata geçmeniz gerekecektir. Aklınızda pek çok soru oluşabilir. Cast ajansı nedir? En iyi cast ve oyunculuk ajansı hangisidir? Cast ve oyuncu ajanslarına güvenebilir miyiz? Açıkçası son dönemlerde mantar gibi üreyen bir sürü cast ve oyunculuk ajansı içinden sizinle gerçekten ilgilenen, sizi doğru işlere yönlendiren, tecrübe ve bilgisini sizin için kullanmakta cömert davrananları tercih etmelisiniz. Bundan sonra yapabilecekleriniz şöyledir;

Vesikalık veya boy resminizi (gözlük, şapka gibi aksesuarlar olmadan, ayrıca resimlerin internette kullanılan jpg uzantılı olmasına dikkat ediniz) Oyunculuk ajans başvuru bölümüne girerek istenilen belgeleri içeren formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Başvuru yaptığınız ajansların başvurunuzu kabul ettiğini, sizi bünyesine çağırarak fotoğraf çekimlerine davet ettiğinde anlayabilirsiniz. Çekilen bu fotoğrafları oyuncu ajansları, profesyonel müşterilere ( tekstil firmaları, Fuar organizatörleri, yönetmenler vb.) gösterecektir. Bu işlemden sonra seçildiğinizde ajans size haber vererek sizinle uygun gördüğü alanda çalışmak isteyecektir.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%