Günümüzde medya ve Televizyon şirketlerinin en çok ihtiyaç duyduğu firmalar profesyonel cast ajanslarıdır. Televizyon dizileri, reklam filmleri, sinema filmleri ve diğer pek çok medya öğesi için model aranmakta ve oyuncu ve model ihtiyaçları için cast ajanslarının kapısı çalınmaktadır. Cast ajansları artık günümüzün en popüler kurumları arasında yerini almıştır. Bu sektörde iş bulmak isteyen kişiler ile projelerine oyuncu ve figüran bulmak isteyen yapımcı ve yönetmenleri bir araya getiren cast ajansları bir nevi menajerlik hizmeti sunmaktadırlar. Televizyon sinema ve reklam dünyası çok geniş bir sektör olmasına rağmen yine de bu sektörde yer alabilmek öyle çok kolay bir iş değildir. İzmir ve İstanbul civarında yaşayan arkadaşlarımız diğer illerde yaşayan adaylara göre bu konuda biraz daha şanslılar. İzmir'deki cast ajansları ve İstanbuldaki cast ajansları sayısı diğer illere nazaran bir hayli fazladır. Daha gelişmiş iller olduğu için ve insan sayısı bakımından da fazla oldukları için ajanslar çok daha fazladır.

Her gün ekranlarda izlediğiniz dizi oyuncularına özeniyor ve onlar gibi olmak istiyorsunuz. O zaman tek eksiğiniz biraz cesarettir. Şu an ekranlardan takip ettiğiniz birçok ünlü isim bir zamanlar cesaretlerini toplayıp bir cast ajansının kapısını çalmasalardı onların da bugünlere gelmeleri pek mümkün olmazdı. Bu noktada kendinize güvenin ve sakın ola ki hayallerinizi ertelemeyin. Eğer İzmir civarında yaşıyorsanız İzmir'deki cast ajansları arasından iyi bir seçim yapabilirsiniz. Mesela şu sıralar ünlü televizyoncu Berna Ergin İzmirde kurduğu bir cast ajansıyla birçok kişiyi hayallerine kavuşturmaya devam etmektedir.

Hepimiz hayatımızın bir evresinde bir dizi oyuncusu bir sinema sanatçısı veya bir mankene özenmiş, o kişinin yerinde olmak istemişizdir. Büyük küçük hepimizin televizyon dünyasında hayran olduğu bir kitle elbette vardır. İşte artık yalnızca bu kişilere özenmenize onları sessizce uzaktan izlemenize gerek yok. Dizi, reklam, tiyatro, sinema gibi yapımlara casting sağlayan yalnızca İzmir'deki cast ajansları değil tüm Türkiye genelindeki cast ajansları sizleri bekliyor.

İzmir'deki cast ajansları ile değil, İstanbul merkezli bir cast ajansı ile çalışmanız menfaatiniz açısından daha önemlidir. Çünkü dizi, sinema, reklam gibi projelerin çekim yeri yüzde 98 İstanbuldur.